Złote rady na zdalną naukę.

Za nami kolejne tygodnie roku szkolnego. Nie wiadomo, jak długo będziemy uczyć się jeszcze zdalnie. Aby ułatwić wszystkim naukę w tych trudnych czasach, uczniowie klasy szóstej, podczas zajęć koła redakcyjnego, opracowali kilka złotych rad. Warto się z nimi zapoznać, aby nauka sprawiała nam przyjemność i przynosiła korzyści.

 

  1. Przed rozpoczęciem nauki musisz się „ogarnąć”

Wstań rano mniej więcej 30 minut przed lekcją, żeby zdążyć z wszystkimi porannymi czynnościami. Ubierz się w swoje ulubione ubrania tak, jakbyś wychodził/ wychodziła do szkoły. Nie rozpoczynaj lekcji w piżamie czy szlafroku. Nie zapomnij zjeść śniadania, bo to przecież najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia.

  1. Zadbaj o odpowiednie miejsce

Przygotuj swoją własną „klasę”. Zapewnij odpowiednie miejsce do pracy – czyste, wygodne, odpowiednio oświetlone, bezpieczne. Posprzątaj biurko, otoczenie – poczujesz się komfortowo. Nie zapomnij o wietrzeniu pomieszczenia, w którym przebywasz. Przede wszystkim wyjdź z łóżka – to nie jest odpowiednie miejsce do nauki.

  1. Przygotuj niezbędne narzędzia

„Spakuj” się do szkoły – przygotuj podręczniki, zeszyty, ćwiczenia potrzebne na dany dzień. Pamiętaj o długopisach, ołówkach, kredkach i innych przyborach szkolnych. Nie zapomnij sprawdzić, czy działają wszystkie twoje sprzęty – komputer, internet, słuchawki, mikrofon. Jest to bardzo ważne, aby aktywnie uczestniczyć w zajęciach.

 

  1. Skup się na nauce

Wszystkie przedmioty, które Cię rozpraszają schowaj lub odłóż na określony czas. Dzięki temu, skupisz się i więcej zapamiętasz z danego tematu. Wyłącz niepotrzebne strony w przeglądarce internetowej. Poproś także domowników, aby nie przeszkadzali Ci w zajęciach. Nie jedz obiadu podczas lekcji.  Uważnie słuchaj nauczycieli i wykonuj zadania.

  1. Zaplanuj swój dzień

Warto jest planować dzień i naukę. Pamiętaj, żeby być na każdej lekcji, a po spędzonym czasie przed komputerem lub telefonem, spędź swój wolny czas tak, żebyś był z niego zadowolony. Aktywnie wykorzystuj przerwy międzylekcyjne – odrób zadania lub zrelaksuj się.  W nauce pomaga również odpowiedni czas snu, który powinien wynosić ok.8-9h. Nie siedź do późna przed komputerem. Twoja praca następnego dnia nie przyniesie wtedy spodziewanych efektów.

  1. Chcieć to móc

Najważniejsza w tym wszystkim jest Twoja motywacja. To ona stanowi podstawę do osiągnięcia zamierzonego celu. Jeżeli bardzo się czegoś chce, to wszystko staje się możliwe. Pamiętaj, nauka przynosi wiele korzyści. Dlatego też chciej się uczyć i znajdź na to czas.

 

 

Wady nauki zdalnej : 

1.pojawiające się awarie sprzętu, słaby internet,

2.brak spotkań z kolegami,

  1. większa samodzielność pracy
  2. dekoncentracja,

5.konieczność samodyscypliny.

 

 

 

Zalety nauki zdalnej:

– Oszczędność czasu – lekcje trwają po 30 minut, w pozostałych 15 minutach możesz odrobić zadania; jeżeli chcesz, możesz się jeszcze pouczyć. Dzięki temu, po skończeniu wszystkich lekcji, będzie więcej czasu dla siebie.

– Oszczędność pieniędzy – jeśli dojeżdżasz do szkoły samochodem, zaoszczędzisz pieniądze na paliwo.

– Wygodne miejsce pracy – podczas e-lekcji możesz sobie wybrać miejsce, w którym będziesz czuł się komfortowo.

 

Zespół redakcyjny:

 

Szymon Fiedeń

Karol Florczak

Milena Mazur

Bartosz Nastał

Roksana Wielgosz

Maja Ścibor

Andżelika Szmyd

Oliwia Kozłowska

Oliwia Mazur

Weronika Moniak

jak-pracować-i-uczyć-się-zdalnieimagespobrane (1)pobrane