Teatr

Niestety, po ponad dwudziestoletniej działalności Szkolny Teatr Lalki i Aktora, którego od samego początku istnienia instruktorami byli p. Renata i Waldemar Kośmidrowie zakończył swoją działalność. Rok szkolny 2021/2022 okazał się rokiem smutnym dla całej społeczności szkolnej. 

Za wieloletnią, wspaniałą pracę, dającą radość kilku pokoleniom naszych Uczniów, Nauczycieli, Rodziców, Dziadków, za pokazanie wszystkim, że w małej, wiejskiej szkole można osiągać ogromne sukcesy, za przełamywanie barier, łamanie stereotypów, za ogromne serce, czas i poświęcenie… Dziś możemy jedynie podziękować.

Szkolny Teatr Lalki i Aktora to część naszej historii, chlubna i godna upamiętniania. 

Pani Renato,

Panie Waldku ( tak- Waldku, bo tak zawsze do Pana zwracały się dzieci i młodzież),

dziękujemy.

 

 

3 czerwca starsza grupa wystąpiła ze spektaklem „Bajki z morałem” w brzozowskim Parku Jordanowskim podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Burmistrza Brzozowa, Brzozowski Dom Kultury oraz Fundację „W Trosce i Życie”.

 

2 czerwca nasz teatr został zaproszony przez założycieli Fundacji Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak w Brzozowie –  Państwa  Bożenę i Andrzeja Bieńczaków do prezentacji spektaklu „Patyki i Patyczki” podczas uroczystości poświęcenia placu budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej. Występ miał miejsce w restauracji „Alta” i był bardzo życzliwie przyjęty przez gości Fundacji.
Za zaproszenie i gościnność bardzo dziękujemy!
Informacje o wiosce dziecięcej: http://wioskadziecieca.eu/

 


 

 

Wielkie Krzesło Kantora dla naszego teatru!

 

 

26 maja wzięliśmy udział w VII Ogólnopolskich Prezentacjach Teatrów Poszukujących organizowanych co dwa lata w Wielopolu Skrzyńskim – rodzinnej miejscowości wybitnego twórcy teatralnego Tadeusza Kantora. Było to dla nas zupełnie nowe doświadczenie – po raz pierwszy występowaliśmy razem z „dorosłymi” teatrami. Mogliśmy oglądać wspaniałe spektakle teatrów  profesjonalnych, znanych i cenionych w Polsce i za granicą. Nasz występ został przyjęty bardzo ciepło tak przez widownię jak i przez jurorów: Bogdana Renczyńskiego – aktora Cricoteki z Krakowa, Anety Adamskiej – reżysera Teatru Przedmieście z Rzeszowa, Małgorzaty Machowskiej – aktorki Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Krzysztofa Motyki– artysty plastyka oraz Danuty Pado – instruktora z WDK w Rzeszowie. Oprócz wyróżnienia otrzymaliśmy również Główną Statuetkę „Krzesła Kantorowskiego”!


Więcej tutaj: http://gok.wielopole-skrz.pl/?p=2227

 

 

 


 

Byliśmy na DZIATWIE!

 

 

W dniach 23-25 maja nasz teatr przebywał na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2012” w Łodzi. Dziatwa jest w tej chwili bez wątpienia najważniejszym festiwalem, wręcz świętem teatrów dziecięcych w Polsce, i zaproszenie do wzięcia w nim udziału jest nobilitacją dla każdego teatru. W tym roku wybrano 13 prezentacji  spośród kilkudziesięciu nagrań spektakli nadesłanych z całej Polski. Dwa teatry zostały zakwalifikowane w drodze eliminacji wojewódzkich.
Dziatwa posiada własne przesłanie i biada teatrowi, który by je próbował zlekceważyć. Surowe, ale co roku profesjonalne jury wyłapie wszystkie błędy, niedociągnięcia i braki w spektaklu, jednak pochwali również, jeśli teatr, inscenizacja lub aktor na to zasługuje.  W tym roku jurorami byli: Jadwiga Sącińska – teatrolog, instruktorka teatralna, Piotr Cieplak – reżyser teatralny oraz reżyser, tancerz i choreograf – Leszek Bzdyl.
Spektakl „Słoń Trąbalski” został przyjęty owacyjnie i przez publiczność i przez jurorów. Również recenzja w gazetce przeglądowej była bardzo pochlebna.
Ale Dziatwa to nie tylko występy, lecz szereg imprez towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz wspólne omawiania spektakli. Dziewczynom z turopolskiego teatru najbardziej spodobały się warsztaty z klockami MuBaBaO prowadzone przez Michała Malinowskiego – twórcę nurtu artystycznego nazwanego kokoizmem. Jak można się domyślić jest on sprawcą całego zamieszania związanego z piosenką „Ko ko euro spoko”.
Dużym przeżyciem był także udział w korowodzie przez ulicę Piotrkowską, gdzie w strojach rycerzy wszyscy uczestnicy festiwalu walczyli o uwolnienie księżniczki Dziatwy. Po korowodzie nasz teatr wyruszył do domu, gdzie pod bramą szkoły czekali stęsknieni rodzice.
Nie wzięliśmy udziału w zakończeniu  Festiwalu, gdyż  nasze drugoklasistki miały w niedzielę Pierwszą Komunię Świętą . Organizator prześle nam nagrody pocztą.
Wyjazd do Łodzi był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Turzym Polu, Samorządu Uczniowskiego, właściciela Kantoru Wymiany Walut w Krośnie Pana Marcina Jurasza, Państwu Alinie i Tadeuszowi Zygarowiczom oraz klientom sklepów „Alta”.
Szczególne podziękowania ale także gratulacje należą się rodzicom młodych aktorów:  Kamili Florczak, Wiktorii Żak, Oli Borek, Karoliny Sieńczak, Weroniki Żak, Emilki Pawlikowskiej, Uli Wojtowicz, Martyny Wrony, Oli Bernat, Gabrysi Makowskiej i Julki Ryń.

 

 


W dniach 9-10 maja nasz teatr przebywał na Dzięcięcym Festiwalu Teatralnym w Czerwionce-Leszczynach (woj. śląskie). Mimo, że nasz spektakl znacząco odróżniał się od innych, a interpretacja formy oraz przesłania spektaklu przez jurorów daleka była od naszych założeń, nasz teatr otrzymał 3 miejsce. Niezapomniane wrażenia z festiwalu, urokliwe miejsce, ciekawe rozwiązanie noclegu, dyskoteka a przede wszystkim przemili organizatorzy z Panem Piotrem Adamczykiem na czele sprawiły, że już czekamy na zaproszenie na występ na tym festiwalu w przyszłym roku.

 

 

 

24 kwietnia wystąpiliśmy w Mlodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie na II Mięzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Młyn Sztuki”. Spektakle „Słoń Trąbalski” oraz „Bajki z morałem” były owacyjnie przyjęte przez licznie zgromadzoną rzeszowską publiczność.  Oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymaliśmy wspaniałą statuetkę i nie mniej wspaniały kosz słodyczy. Otrzymaliśmy również zaproszenie na przyszłoroczny festiwal … dziękujemy i z miłą chęcią  wystąpimy…

Galeria zdjęć tutaj

 

 

 

 


 

 

Jedziemy na Dziatwę 2012!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Szkolny Teatr Lalki i Aktora z przedstawieniem „Słoń Trąbalski” został zakwalifikowany do 33. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2012”, który odbędzie się w dniach 23-26 maja br. Gratulujemy  i czekamy z radością na przybycie zespołu.

Serdecznie pozdrawiamy

Biuro Organizacyjne 33. OPTDiM „Dziatwa 2012”

 

 

 

 


 

 

Międzynarodowy Dzień Teatru

Obie grupy teatralne wystąpiły w przeglądzie zorganizowanym w sali brzozowskiego Kina Sokół z Okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Obok Szkolnego Teatru Lalki i Aktora swoje spektakle zaprezentowały również teatr „itd…” z krośnieńskiego RCKP oraz Teatr „Taram” z Zespołu Szkół nr1 w Humniskach. Cieszy możliwość wystąpienia przed prawie 300 osobową widownią.

 

 

 

 

 


 

Najmłodsza grupa uczestniczyła w nagraniu wiersza dla telewizji UMBrzozów. Końcowy efekt można obejrzeć tutaj -> wiosna

I najlepsze w Krośnie

1 grudnia obie grupy teatralne brały udział w Mikołajkowych Spotkaniach z Satyrą organizowanych przez nieocenione w takich imprezach krośnieńskie RCKP. Również i w tym konkursie w obu kategoriach najlepsze okazały sie  spektakle „Słoń Trąbalski” i „Zaczarowana dorożka”. Świąteczne nagrody upiększą z pewnością świąteczny wystrój naszej szkoły. A słodycze może doczekają do choinki…

 

 


 

Słoń Trąbalski i Zaczarowana Dorożka najlepsze w Miejscu Piastowym

 

Spektakularnym sukcesem naszego Teatru okazał się występ na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Miescu Piastowym na corocznie organizowanym przez ten prężnie działający ośodek XIX Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych MINI-ART. W kategorii Teatr w grupie szkół podstawowych oraz gimnazjów Nagrody Główne otrzymał nasz Teatr!

Więcej informacji o imprezie i fotogaleria tutaj: http://www.gokmp.net/?lg=2&ap=3&i=8&off=3&ik=52&ip=129


7 listopada uczniowie z kólka teatralnego działającego w ramach SDKU miały możliwość obejrzeć w krośnieńskim RCKP sztukę „Mała syrenka” wystawioną przez Teatr „Maska” z Rzeszowa w ramach XXXIII Krośnieńskich Spotkań Teatralnych. Jak zwykle w przypadku „Maski” był to spektakl wysokich lotów i wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły komentując nie tylko kunszt aktorski oraz bajkową scenografię, ale też inne niż u H.Ch. Andersena zakończenie.

 

 


Występujemy w Teatrze im L Solskiego w Tarnowie !

Finał programu „Istnienie w dłoni” miał miejsce 30 października na scenie głównej tarnowskiego Teatru im. L Solskiego. Był to jak do tej pory najdalszy wyjazd najmłodszej grupy teatralnej, ale wszyscy dzielnie znieśli trudy dwugodzinnej jazdy i wspaniale wystąpili przed licznie zgromadzoną na widowni publicznością i jurorami, którzy nie szczędzili pochwał dla małych aktorek. Mimo, iż nie był to przegląd konkursowy  jury w składzie: Ilona Stanaszek – Instruktor Małopolskiego Centrum Kultury ” Sokół”, Marek Zięba – tarnowski poeta i reżyser, związany z legendarnym w Tarnowie ośrodkiem teatralnym ” Warsztatowa” oraz przewodnicząca Bogumiła Stachurska – reżyser, pedagog teatralny, filolog,  członek ASSITEJ, przyznali naszemu spektaklowi nagrode specjalną – zestaw Filmoteki Szkolnej. Niestety nasz pobyt w Tarnowie był bardzo krótki i nie mogliśmy obejrzeć spektaklu „Hamlet” w wykonaniu pana Adama Walnego – pomysłodawcy całego przedsięwzęcia i po krótkim nocnym spacerze po tarnowskim rynku powróciliśmy do Turzego Pola.

 

 

 

 

 

 


 

 

Srebrny Puchar Uśmiechu dla „Słonia Trąbalskiego”

 

W dniach 27-29 października odbył sie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie XXIX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych  z udziałem teatrów polonijnych „Puchar Uśmiechu”. Od wielu lat nasz teatr ma szczęscie uczestniczenia w tej prestiżowej imprezie dzięki uprzejmości władz i pracowników RCKP. W tym roku najmłodsza grupa teatralna w towarzystwie klasowych kolegów pojechała z mocno zmodernizowaną wersją bajki „Słoń Trąbalski”. Jur pod przewodnictwem pani Ewy Żukowskiej z Lublina przyznało naszym maluchom Srebrny Puchar Uśmiechu. Jest to najwyższa nasza nagroda na tym festiwalu od 2005 roku i mamy nadzieję, że na jubileuszowym XXX festiwalu w przyszłm roku, również pokażemy sie z jak najlepszej strony.

Więcej o festiwalu na stronach:

http://www.rckp.krosno.pl/aktualnosci.php?ida=644

oraz fotorelacja http://www.rckp.krosno.pl/imprezy_cykliczne.php?idi=19

 

 


W dniach 19 – 21 września Szkolny Teatr Lalki i Aktora brał udział w Pierwszym Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży „Kocioł Teatralny” zorganizowanym przez WDK w Inwałdzie. Oprócz możliwości obejrzenia wielu ciekawych spektakli i uczestniczenia w niekonwencjonalnych warsztatach, była możliwość zwiedzenia pobliskich Wadowic, zwiedzenia muzeum i skosztowania papieskich kremówek. Aura nie pozwoliła na podziwianie górzystego krajobrazu okolic Andrychowa oraz odwiedzenia parku Miniatur. Jurorami na festiwalu byli znani artyści: Przemysław Branny – aktor i piosenkarz, Marta Pietruszka – tancerka i choreografka, wykładowca PWST w Krakowie oraz Krzysztof Najbor – aktor i reżyser Teatru im. Witkiewicza w Zakopanem. Jurorzy bardzo wysoko ocenili występ teatru z Turzego Pola  przyznając mu II nagrodę tuż za teatrami z Krosna i ze Słupska. Podkreślili zgranie współpracę całego zespołu, doskonały ruch sceniczny, poczucie rytmu oraz zrozumienie istoty teatru. Zwrócili uwagę na czystość formy oraz jasność przesłania zawartego w spektaklu.

Teatr podczas pobytu zakwaterowany był w ośrodku Czarny Groń, w którym mimo braku zasięgu telefonii komórkowej miło spędzaliśmy wieczory. Dużą atrakcją była dyskoteka integracyjna prowadzona przez zaprzyjaźnionego z naszym teatrem DJ z Andrychowa. A na zakończenie festiwalu wszyscy mogli obejrzeć spektakl Teatru Tańca z Krakowa „Historia pewnych miłości” wg Witkacego.

Droga powrotna mimo nieprzewidzianych przygód minęła szybko i zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szarej szkolnej rzeczywistości.

Więcej o festiwalu na stronie organizatora:

http://www.kultura.andrychow.eu/placowki/inwald/2011/kociol/kociol.htm

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce oraz  Panu Marianowi Kuli Dyrektorowi MOSiR za udostępnienie transportu do Inwałdu,  Pani Dyrektor  Bożenie Anyszewskiej za współfinansowanie obu przedsięwzięć i ich zorganizowanie, Rodzicom za zrozumienie i także wsparcie materialne i  Panu Damianowi Kierkowi za pomysł zorganizowania warsztatów i pomoc w ich realizacji. W ten sposób nasza szkoła  weszła w Rok Szkoły z Pasją.


 

Od mocnych akordów zaczął nowy rok szkolny i sezon artystyczny Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Turzego Pola. Już od 5 września obok namiotu rozbitego na boisku szkolnym dwa spektakle wystawił Adam Walny – jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, a przez następne dwa dni uczniowie ze szkoły z Turzego Pola i Zmiennicy oraz nauczyciele prowadzący teatry w szkołach gminy Brzozów brali udział w warsztatach prowadzonych przez Mistrza. Warsztaty odbywały się  w ramach realizowanego przez fundację Theatrum Mundi programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Żyj z pasją”. Poszerzyły one w znacznym stopniu wiedzę o teatrze przedmiotu wśród dzieci jak i wśród nauczycieli. Na zakończenie warsztatów , jego uczestnicy zaprezentowali w barwnym korowodzie weselnym wykonane przez siebie lalki, a epilogiem całej imprezy był monodram Adama Walnego „Dziadek” . Był to spektakl niezwykły, a kunszt , ogromna wyobraźnia, dowcip sytuacyjny i przedstawienie realiów końca XX wieku  wzbudziły podziw zarówno u dzieci jak i u dorosłych.


Koniec roku szkolnego był dla teatru bardzo pracowity. Udział w dwóch dużych  festiwalach,  w Pacanowie i w Sejnach był nie tylko okresem wytężonej pracy podczas prób, występów czy warsztatów ale też wspaniałą i niezapomnianą przygodą. Odwiedzone miejsca na zawsze pozostaną w pamięci, a zawarte znajomości i przyjaźnie napewno przetrwają próbę czasu.

 

 

 

 

 


 

Dzięki projektowi „Szansa dla każdego ucznia”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a także z okazji Dnia Dziecka prawie 40 uczniów naszej szkoły obejrzało w brzozowskim kinie „Sokół” spektakl Teatru „Maska” pt „Pinokio”. Przedstawienie ogromnie się wszystkim podobało, a zachowanie naszych ucznów na widowni zasługuje na pochwałę.


Na zaproszenie organizatora Turnieju Szachowego Kadry Juniorów 2011 ,,Pierwsza Szansa”, którym był Brzozowski MOSiR, nasz Teatr wystąpił na oficjalnej inauguracji turnieju w Domu Wypoczynkowym „Jawor” w Solinie. Wystawione  zostały „Bajki z morałem” i „Patyki i patyczki”. Młodzi szachiści i zaproszeni goście żywo reagowali na nasze sceniczne poczynania w zdekompletowanej obsadzie.

 

 

 

 

 


Na finale XVI Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Bajkowisko, który miał miejsce 28 maja w rzeszowskim Teatrze „Maska” wystąpili laureaci eliminacji, a wśród nich Szkolny Teatr Lalki i Aktora ze spektaklem „Słoń Trąbalski”. Po występach, jury w składzie:

 

1. p.Izabela Marczydło – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 16
2. p.Krystyna Ożóg – nauczycielka przedszkola
3. p.Monika Adamiec – pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie
4. p.Agata Kwiatkowska – pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

ogłosiło wyniki.

Nasz teatr zajął I miejsce w kategorii inscenizacja !



W piątek 27 maja nasz teatr został zaproszony przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku na organizowany przez nich Dzień Teatru, który odbył się w Domu Kultury „Puchatek”. Wystawiliśmy tam spektakl „Pan Drops i jego trupa”, który został entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Obejrzeliśmy również popisy artystyczne gospodarzy i zostaliśmy przez nich poczęstowani przepyszną szarlotką. Był to już nasz trzeci i napewno nie ostatni wyjazd na tą imprezę.

 


W dniach 18-21 maja Szkolny Teatr Lalki i Aktora przebywał w Łodzi na  32. Ogólnopolskim Przeglądzie  Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa”. Jest on  jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Polsce. Grupy kwalifikowane są na podstawie nadesłanych nagrań swoich spektakli. Oprócz przedstawień konkursowych organizowane są seminaria, warsztaty i koncerty. Największą atrakcją Dziatwy jest niewątpliwie Korowód ulicą Piotrkowską.

Nasz teatr został wysoko oceniony przez jury festiwalu i otrzymał II nagrodę w kategorii teatrów młodzieżowych. Należy zaznaczyć, że I nagrody nie przyznano. Oprócz nagrody pieniężnej teatr wzbogacił się o wysokiej klasy instrumenty perkusyjne. Wyróżnienia otrzymali również instruktorzy.

Wyjazd został sfinansowany z nagród za wygrane poprzednie festiwale oraz
dzięki uprzejmości Państwa Aliny i Tadeusza Zygarowiczów i hojności
klientów sklepu „ALTA”, którym sedecznie dziękujemy.

 

19 maja dla grupa gimnazjalna wyjechała do Teatru  Wandy Siemaszkowej do Rzeszowa na spektakl „Odprawa posłów greckich (musical sarmacki)”. Wyjazd, w którym uczestniczyli również inne teatry szkolne działające na terenie naszej gminy zorganizowany był w ramach projektu „Szansa dla każdego ucznia”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Premiera „Słonia Trąbalskiego”


14 maja w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie odbyły się eliminacje do XVI Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Bajkowisko”. Specjalnie na ten przegląd nasz teatr przygotował sztukę „Słoń Trąbalski” wg Juliana Tuwima. Premiera byla bardzo udana, o czym mogą świadczyć pochwały dla opiekunów i wykonawców, jednak na to, czy wystąpimy w finale Bajkowiska na profesjonalnej scenie prawdziwego teatru, musimy poczekać na oficjalny werdykt, który ukaże się na stronie www.bajkowisko.republika.pl

 

W Słoniu Trąbalskim występują: Kamila Florczak, Wiktoria Żak (kl. 0), Aleksandra Borek, Karolina Sieńczak, Aleksandra Turek, Weronika Żak (kl.I), Wojciech Bąk, Emilia Pawlikowska, Urszula Wojtowicz, Martyna Wrona (kl.II) oraz Aleksandra Bernat i Gabriela Makowska (kl. III)

 

Edycja: Teatr zakwalifikował się na Finał Przeglądu, który odbędzie się w Teatrze „Maska” w dniu 28 maja 2011r o godz. 9:00 podczas obchodów Dni Rzeszowa, gdzie po występach finalistów zostanie przedstawiona klasyfikacja finałowa.


 

13 maja i do tego piątek okazał się szczęśliwym dniem dla naszego teatru. Na Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek 2011” spektakl „Tuwimki” otrzymał nagrodę – „Złote Trzewiczki Szczęścia”. Nagroda Specjalna „Jarosławski Kacperek 2009” poszła w tym roku do Dziecięcej Grupy Teatralnej „Pacynka” z GOK w Krasnem, natomiast „Srebrne Trzewiczki Szczęścia” otrzymał Teatr Dziecięcy Ośrodka Działań Teatralnych Anety Adamskiej z Rzeszowa.

 

 

Nazwa imprezy nawiązuje do faktu powstania w Jarosławiu znanego w regionie i w Polsce teatru lalki i aktora, który następnie został przeniesiony do Rzeszowa  i obecnie funkcjonującego jako teatr  „Maska”.

Należy przypomnieć, ze nasz teatr posiada już dwa najważniejsze trofea czyli „Jarosławskie Kacperki”, które otrzymał w latach 2009 i 2010 za spektakle „Nocny marek” i „Patyki i Patyczki”

 


Młodsza grupa wystąpiła 9 maja w Stalowej Woli na VII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”.

Patronat honorowy nad przeglądem sprawują: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Starosta Powiatu Stalowowolskiego, Prezydent Miasta Stalowa Wola i Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

Występ można zaliczyć do udanych, jednak na werdykt jury musimy poczekać do czerwca br.

I na Baltic-Satelid !!!

Sejny, dn. 27.04.2011 r.

Kochani !

Dziecięca i Młodzieżowa Rada Programowa

XX Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów

Dzieci i Młodzieży „Baltic – Satelid’2011”

z radością

zaprasza

Szkolny teatr Lalki i Aktora w Turzym Polu

na

Baltic – Satelid’2011

 

 

Teatry zakwalifikowane na XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Baltic-Satelid”

1. „Grodzieńska Nadzieja” – Grodno (Białoruś)
2. „Grodzieński Dzwoneczek” – Grodno (Białoruś)
3. Studio Teatralne „Zaczarowana szkatułka” – Lwów (Ukraina)
4. „Maska” – Kłąjpeda (Litwa)
5. Studio Teatralne „Siódemka” – Bydgoszcz
6. „Drevinukas” – Alytus (Litwa)
7. „Mini Amulet” – Białystok
8. „Amulet” – Białystok
9. Grupa Teatralna „Forma” – Słupsk
10. „8 osób” – Słupsk
11. Szkolny Teatr „Maska” – Łódź
12. „Bum Bum Cyk” – Toruń
13. „Teatralny Bzik” – Pawłowice
14. „Szkolny Teatr Lalki i Autora” – Turze Pole
15. „Jabłko” – Estonia
16. „Vaivorykste” – Jurbarkas (Litwa)
17. „Zmyślony” – Bronowice
18. „Ausra” – Kłajpeda (Litwa)
19. „Atame” – Sejny

I JEDZIEMY DO ŁODZI !!!

 

Łódź, dnia 07.04.2011

Szkolny Teatr Lalki i Aktora

36-200 Brzozów

Turze Pole 152

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Szkolny Teatr Lalki i Aktora z przedstawieniem „Patyki i patyczki” został zakwalifikowany do 32. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2011”, który odbędzie się w dniach 18 – 21 maja br. Gratulujemy        i czekamy z radością na przybycie zespołu.

http://dziatwa.com.pl/

 

JEDZIEMY DO PACANOWA !

Pacanów 14.04.2011
Szkolny Teatr Lalki i Aktora
Szkoła Podstawowa w Turzym  Polu
W związku ze zdobyciem Grand Prix na IV Spotkaniu Mistrzów Teatru w Pacanowie w imieniu Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka pragnę wyrazić podziw dla ogromnego talentu aktorskiego Państwa grupy teatralnej. Organizując kolejne już V Spotkanie Mistrzów Teatru przyznajemy laureatom poprzedniej edycji status Gościa Specjalnego Festiwalu. Organizator zapewnia gościowi specjalnemu wyżwienie w dniach Festiwalu oraz noclegi z 3 na 4 oraz z 4 na 5 czerwca 2011 a także pokrywa koszt przejazdu. Gość specjalny prezentuje 4 czerwca przedstawienie oraz bierze udział w warsztatach teatralnych.
Mamy nadzieję, że możemy liczyć na pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie […]
Z pozdrowieniami
Agnieszka Kaczocha
Koordynator projektu

Oczywiście, że jedziemy !!!

Jesteśmy zaszczyceni zaproszeniem naszego Teatru  przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie na  I Przegląd Teatralny pt. „Młyn Sztuki”, który odbędzie się 14 kwietnia w MDK przy ul. Osmeckiego. Celem przeglądu jest konfrontacja dorobku artystycznego amatorskich zespołów teatralnych, inspiracja do twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru i środków wyrazu artystycznego, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami i animatorami teatralnymi oraz wzbogacanie osobowości młodego człowieka poprzez edukację teatralną. Prezentacje spektakli mają charakter otwarty dla publiczności.
W dniach 1-2 kwietnia w Chełmie odbył się XV Ogólnopolski Festiwal Teatrów „Maska”. Po raz drugi wystąpił na nim Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Zespołu Szkół w Turzym Polu. Wystawił dwa spektakle: „Patyki i patyczki” oraz premierową „Zaczarowaną dorożkę”.

Jury wysoko oceniło występ najmłodszej na tym festiwalu grupyprzyznając zespołowi z Turzego Pola Srebrną Maskęex aequo z teatrem Oksymoron z Chełma. Złotą Maskę otrzymał teatr „KOT” z Warszawy. Te trzy teatry wystąpiły również w koncercie galowym zamykającym festiwal. Oprócz występów grupa uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach poświęconych improwizacji teatralnej i obejrzała największą atrakcję Chełma – podziemia kredowe. Na zakończenie festiwalu wszyscy jego uczestnicy mogli podziwiać profesjonalny teatr z Cieszyna w sztuce „Droga Żywiecka”.

Więcej o festiwalu na stronie organizatora http://www.1lo.chelm.pl/?aid=23