Wycieczka do Krosna

W czwartek, 10 maja 2018 r. troje dzieci z oddziału przedszkolnego i 29 młodszych uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Krosna zorganizowanej przez Marię Ostrowską.

Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy pod kierunkiem siostry przewodnik było Muzeum Misyjne u Sióstr Klawerianek. Mogliśmy tam oglądnąć zestawy zbiorów, eksponatów przywiezionych przez misjonarzy z pięciu kontynentów świata. Przez następne dwie godziny bawiliśmy się  w Parku Rozrywki Mani.  Korzystaliśmy z jego atrakcji: parku linowego, kul wodnych, tyrolki, pojazdów, labiryntu, łódek, trampoliny. Po ciepłym posiłku udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Szkła. Tam poznaliśmy proces  produkcji szkła, urządzenia do jego obróbki. Zobaczyliśmy na żywo tworzenie witraży i  szklanych ozdób oraz  grawerowanie. Oglądaliśmy  dzieła wybitnych twórców. Przechodząc przez Rynek Krosna, zatrzymaliśmy się przy niedużej fontannie. Był to dzień: nauki, zabawy, relaksu,  w pełni wykorzystany.

Dziękujemy Nauczycielom z edukacji wczesnoszkolnej i Rodzicom, którzy czuwali nad bezpieczeństem dzieci podczas wycieczki.

Maria Ostrowska