W grabownickim skansenie!

W środę, 12 czerwca uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, brali udział w wycieczce do Skansenu w Grabownicy Starzeńskiej. Właśnie w  „ Małym Skansenie ” Pan Tomasza Kędry, który od 19 lat gromadzi sprzęt gospodarczy i przedmioty codziennego użytku nasza grupa spędzała wspólnie czas, zwiedzała, zasiadła do wspólnego ogniska i miła ciekawą lekcję historii. Dzieci mogły również zobaczyć sprzęt jakim posługiwali się dawni rzemieślnicy.  Gościnność właściciela oraz jego przygotowania  do naszej wizyty zasługuje na ogromne uznanie i podziękowania. Podczas naszej wycieczki  do  Grabownicy był czas na krótki spacer oraz lody.

W wyjeździe brali udział : Wojciech Bigos,Eryk Dziura, Dawid Fiedeń, Dominika Futyma, Jagoda Kundzierewicz, Edyta Malik, Szymon Moniak , Marcel Pelc, Nikola Pelc, Wiktoria Rygiel, Gabriel Szmyd, Albert Szymański, Hanna Wolańska, Antoni Wolański, Martyna Zimoń.

Opiekunami podczas wyjazdu byli nauczyciel historii – Pań Lesław Błaż  oraz wychowawca klasy V Marek Grządziel.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz odwiedzimy to zaciszne miejsce a kolekcja Pana Tomasza Kędry  będzie z roku na rok większa.

Marek Grządziel