Teatr z Turzego Pola na deskach „Siemaszkowej”

Teatr z Turzego Pola na deskach „Siemaszkowej”

W poniedziałek 18 marca Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Turzego Pola dopisał na swoje konto kolejny sukces, jakim było zdobycie wyróżnienia na finale III Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”.

Konkurs przebiegał w dwu etapach – w eliminacjach, które miały miejsce w  auli WSIZ wzięło udział  20 teatrów, z których 9 jury wybrało do finałowego występu na dużej scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Gra na deskach zawodowego teatru nie zdeprymowała młodych aktorek z  Turzego Pola, które swym spektaklem „O żeglarzach Dżamblach” zabrały widzów i jury w podróż  po morzach i oceanach w swoim sicie. Jurorzy nagrodzili i wyróżnili pięć przedstawień. Dżamble dostały wyróżnienie za czystą energię i harmonię głosów i ciał. Nagrodę wręczał dyrektor teatru a jednocześnie juror konkursu Pan Jan Nowara. Każda z aktorek otrzymała dyplom i drobny upominek,  a opiekunowie kwiaty.

Nie był to pierwszy występ teatru z Turzego Pola na profesjonalnej scenie. W przeszłości jego spektakle prezentowane były na deskach Teatru „Rampa” w Warszawie, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie,Teatru Starego w Bolesławcu, Teatru Animacji w Poznaniu czy Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Wyjazd na konkurs nie byłby możliwy bez nieustającego  zaangażowania Pani Dyrektor Zuzanny Koniecznej oraz  wsparcia Burmistrza Brzozowa Pana Szymona Stapińskiego, za co serdecznie  dziękujemy.

 

R.K.  &  W.K.