Zakończenie roku szkolnego

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/17. Po mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Andrzeja Barańskiego udaliśmy się za pocztem sztandarowym do szkoły, gdzie Pani dyrektor Zuzanna Konieczna podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za ich wysiłek i całoroczną pracę. Następnie rozdała nagrody burmistrza dla najlepszych uczniów, nagrody dyrektora, a także wyróżnienia za świadectwa z paskiem. Nie obyło się również bez podziękowań i listów gratulacyjnych dla rodziców, gdyż bez ich trudu nie byłoby tak wspaniałych efektów naukowych i wychowawczych. Również Rada Rodziców doceniła i wyróżniła najlepszych uczniów, rozdając ufundowane przez nią nagrody dla kilku osób z najwyższą średnią. Te gesty wywołały wśród dzieci dużo radości i z pewnością będą dodatkową motywacją do nauki w przyszłym roku.

W kolejnej części spotkania pożegnaliśmy księdza Andrzeja Barańskiego, który choć zostaje w parafii, nie będzie już uczył nas religii w szkole. Podziękowaliśmy Mu więc za Jego całoroczny trud i zaprosiliśmy do odwiedzin w naszej placówce.

Jednak to nie wszystkie pożegnania, jakie w tym roku nas czekały – na zasłużoną emeryturę, z uśmiechem na ustach odszedł Pan Waldemar Kośmider. Pani dyrektor podziękowała Panu Waldkowi za Jego pracę, a zwłaszcza za wysiłek wkładany w pracę ze Szkolnym Teatrem Lalki i Aktora, który, miejmy nadzieję, nie zakończy się wraz z ustaniem nauczania w szkole. Pan Waldek dostał od społeczności szkolnej leżak, aby dobrze i wygodnie odpoczywało mu się na zasłużonej emeryturze JJJ

Następnie wychowawcy rozdali uczniom świadectwa i dyplomy w klasach, a także pożegnali się z nimi, życząc udanego wypoczynku w wakacje.

Niech te dwa miesiące będą spokojne, radosne i bezpieczne, abyśmy z nowymi siłami mogli spotkać się 4 września, by rozpocząć wspólnie kolejny rok nauki i pracy.

Justyna Nowak