Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla Szkoły Podstawowej im prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu.

15 września 2023 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie miała miejsce konferencja pn.„Partnerstwo w systemie oświatowym – doświadczenia z realizacji zadania Junior-Edu-Żywienie”. Wzięły w niej udział p. Zuzanna Konieczna – dyrektor naszej szkoły ( Zuza Konieczna ) oraz Julia Fiedeń – uczennica klasy VII, reprezentująca społeczność uczniowską SPTP. Konferencja była podsumowaniem ubiegłorocznych działań w ramach realizacji programu profilaktycznego „Junior-Edu-Żywienie (JEŻ)”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Głównym celem programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży już od najmłodszych lat, tak, by były one prozdrowotne i zapobiegły chorobom wynikajacym ze złego odżywiania.

W ramach programu ogłoszono konkurs na kalendarz „JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”, w którym wzięliśmy udział.

Komisja konkursowa stanęła przed nielada wyzwaniem, gdyż z całej Polski wpłynęło ponad 100 prac, a jej zadaniem było wyłonić jednego głównego zwycięzcę i po jednym laureacie z każdego z 16 województw. Z satysfakcją należy stwierdzić, że nasza praca została zauważona i doceniona wśród pozostałych biorących udział w konkursie. Uznano, że zasługuje ona na wyróżnienie (była to dodatkowa nagroda, nieprzewidziana w regulaminie).

Jakże ogromne było zaskoczenie i radość, że niezależna komisja składająca się z fachowców i ekspertów w dziedzinie żywienia, zauważyła i doceniła naszą pracę. Odbierając dyplom dla szkoły zaskoczona i uradowana dyrektor, podziękowała za wyróżnienie i zwróciła się do organizatorów, mówiąc:

„Tym wyróżnieniem tchnęliście Państwo wiatr w nasze żagle i dodaliście nam skrzydeł do dalszej pracy.”

Główną nagrodą w konkursie jest wydrukowanie kalendarza zwycięzcy oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez p. Karola Okrasę. Szkoła Podstawowa w Turzym Polu, w ramach wyróżnienia, otrzymała dyplom oraz możliwosć zorganizowania warsztatów kulinarnych, które już wkrótce dla naszych uczniów poprowadzą pracownicy SGGW.

Myślę, że dodatkową i także satysfakcjonującą nagrodą dla Julii, która koordynowała przygotowanie pracy na konkurs i poświęciła dużo czasu, by konkursowy kalendarz mógł powstać, było wieczorne zwiedzanie centrum Warszawy. Ale o tym napisze Wam już sama Julia. Serdecznie dziękuję:🩵 moim nauczcielkom p. Beacie Koniecznej i Annie Błaszczak za pozytywną odpowiedź na moją propozycję udziału w programie, za udział w szkoleniach i realizację działań na terenie szkoły;🩵 wszystkim uczniom, których prace ( bądź ich wycinki) znalazły się w kalendarzu;🩵 Julii, że podjęła ze mną współpracę, a w efekcie udało nam się przygotować kalendarz i wysłać go na konkurs;🩵 Rodzicom Julii za zaufanie i powierzenie mi jej pod opiekę na dwa dni w Stolicy;🩵 p. Burmistrzowi Brzozowa za zgodę na wyjazd do Warszawy i dofinansowanie w kwocie 300 zł.Podczas konferencji wielokrotnie wybrzmiało hasło:

👫

„Razem możemy zrobić więcej”.

Jakże jest ono ważne w każdym kontekście naszego życia, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Zuzanna Konieczna(dumna) dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu.