VIII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych

19 października 2022 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Mediatora wzięli udział w VIII Kongresie Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych organizowanym przez Podkarpackie Centrum Mediacji, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Instytut Badań Edukacyjnych.

Kongres odbył się w siedzibie Uczelni Wyższej Collegium Humanum w Rzeszowie. Głównym celem Kongresu była prezentacja mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów, którą skutecznie posługiwać można się również w szkole.

Mediatorzy z naszej Szkoły wzięli udział w spotkaniu z zaproszonymi Gośćmi, m.in. Wojewodą Podkarpackim – p. Ewą Leniart, Wicekuratorem Oświaty – Stanisławem Fundakowskim , Rzecznikiem Praw Dziecka – Mikołajem Pawlakiem.Mieli możliwość obejrzenia symulacji mediacji, którą przygotowali uczniowie jednej ze szkół. Jednak największe wrażenie zrobiło na nich spotkanie integracyjne z uczestnikami Kongresu oraz udział w warsztatach, podczas których zgłębili swoją wiedzę w zakresie mediacji.

Kongres odbył się w przeddzień obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji. W związku z tym dniem, nasi Mediatorzy podzielili się swoimi wrażeniami i nowymi doświadczeniami, które zdobyli w ostatnim czasie. Promowali tym samym idee mediacji, zachęcali do współpracy wszystkich Uczniów, przypominając im tym samym, że w naszej szkole od 2018 roku prężnie działa Szkolny Klub Mediatorów Rówieśniczych, którego opiekunem jest p. Beata Konieczna