VII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych

W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbył się dzisiaj VII Kongres Mediatorów Szkolnych i Rówieśniczych. Organizatorami spotkania byli Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Podkarpackie Centrum Mediacji.
Naszą szkołę w Kongresie reprezentowały dziewczyny ze Szkolnego Klubu Mediatora: Wiktoria, Edyta, Jagoda, Amelia, Maja, Andżelika i Oliwia oraz opiekun koła- p. Beata. Nie zabrakło także p. dyrektor, która mocno wspiera ideę mediacji, jako alternatywnego sposobu rozwiązywania konfliktów.
Uczestniczki wysłuchały prelekcji zaproszonych gości, obejrzały symulacjie mediacji, wzięły udział warsztatach oraz w tańcach integracyjnych. Mnóstwo emocji przyniósł quiz wiedzy o mediacjach, przeprowadzony bezpośrednio w auli. Nasza drużyna zdobyła piąte miejsce i tytuł finalisty. Nadmienić trzeba, że w quizie wzięło udział 39 drużyn. Liczył się czas odpowiedzi i niewątpliwie szybkość łączą internetowego. Dziewczyny były bezbłędne i wspaniale poradziły sobie z serią 20 pytań.
Gratulujemy Mediatorkom wiedzy, umiejętności i postawy.
Czy warto mieć w szkole Mediatorów? My wiem, że tak. A Wy, co o tym sądzicie?