Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Brzozowa w Turzym Polu

W środę 24 stycznia br. ,  w Zespole Szkół im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Brzozowa Pana Józefa Rzepki. Po raz pierwszy w historii był to turniej gier deblowych – mixt. Drużynę stanowiła dziewczynka i chłopiec w określonej kategorii wiekowej. Przy organizacji turnieju kierowaliśmy się nie tylko popularyzacją tenisa stołowego jako sportu dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku, ale dyscypliny sportowej, która jest  doskonałym środkiem rozwoju psychofizycznego dzieci, uczy   utrzymania  właściwej koncentracji uwagi, uczy współpracy, podejmowania decyzji i doboru odpowiedniej taktyki. Właśnie takie turnieje wymagają od zawodników wzajemnego zaufania i dodatkowego wsparcia. Można powiedzieć, że radość ze zwycięstwa była podwójna a  zdolność przystosowania się do ciągle zmieniających się sytuacji była w tym turnieju cechą najważniejszą.

Nagrody w imieniu Pana Burmistrza wręczali – dyrektor ZS w Turzym Polu Pani Zuzanna Konieczna, dyrektor MOSiR w Brzozowie – Pan Bogdan Dytko, dyrektor ZEAS w Brzozowie i  entuzjasta tenisa stołowego –  Pan Józef Baran oraz  kierownik MOSiR  w Brzozowie Pan Janusz Pańko

Wyniki rywalizacji

Klasy I-IV

1miejsce – Urszula Dereń i Wojciech Bigos

2 miejsce – Wiktoria Rygiel i Marcel Pelc

3 miejsce – Martyna Zimoń i Dawid Fiedeń

Klasy V-VI

1 miejsce –  Izabela Wojtowicz i Filip Lutecki

2 miejsce –  Kamila Florczak i Jakub Mazur

3 miejsce – Maria Władyka i Kacper Bodzioch

Gimnazjum

1 miejsce – Urszula Wojtowicz i Łukasz Komski

2 miejsce – Weronika Żak i Bartłomiej Kędra

3 miejsce –  Emilia Pawlikowska i Mateusz Fiedeń

 

Składamy podziękowania

Panu Burmistrzowi Józefowi Rzepce za objęcie patronatem Turnieju oraz ufundowanie wspaniałych nagród i poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Pani Dyrektor Zuzannie Koniecznej za zaangażowanie w organizacje Turnieju oraz zaakceptowanie jego nowej formuły.

Panu Bogdanowi Dytko – dyrektorowi MOSiR W Brzozowie oraz wszystkim pracownikom za bardzo dobrą współpracę i zaangażowanie w organizację Turnieju

Zapraszamy do gościnnego Zespołu Szkół w Turzym Polu na  organizowane wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brzozowie turnieje tenisa stołowego.

 

Marek Grządziel