Szkolna liga siatkówki !

W czwartek 25.04.2024 r. ruszyła w naszej szkole Szkolna Liga Siatkówki. Propozycja rozgrywek spotkała się u dzieci z natychmiastową reakcją. Każda z klas wystawiła swoją reprezentację. Pierwsza runda /kwietniowa/ to 10 meczy więc w szkole po lekcjach było bardzo „gorąco”. Emocje udzielały się nawet wychowawcom klas. Doping kibiców z balkonika, koleżanek i kolegów z ławek rezerwowych niósł się daleko poza mury naszej sali gimnastycznej.Po pierwszej rundzie klasyfikacja przedstawia się następująco :1 miejsce klasa VIII /wszystkie wygrane mecze i 1 set stracony z klasą VI/ 2 miejsce klasa VII /jeden przegrany mecz z klasą VIII/3 miejsce klasa VI /dwa wygrane mecze/4 miejsce klasa V /jeden wygrany mecz/5 miejsce klasa IVWydawać by się mogło, że faworyci nie zawiedli, jednak po wynikach meczy można śmiało powiedzieć, że opór młodszych koleżanek i kolegów był znaczący. Tak było w meczu klasy V z VIII gdzie przy grze do 20 pkt wyniki w setach były 20:16, 20 15. Mecze klasy VI to był momentami prawdziwy horror, świadczy o tym wygrany set z faworytami z klasy VIII. Na duże uznanie za odwagę na boisku zasługują nasi najmłodsi siatkarze z klasy IV, którzy do swojego grona przyjęli Gabrysie Malik z klasy III. Ten transfer im się opłacił bo było to wzmocnienie dla całej ekipy.Drużyny były przygotowane do turnieju bardzo dobrze. Nazwane podczas meczy przez kibiców „czarne pantery” z klasy V mogą być wzorem dla pozostałych. Wystarczy zobaczyć zdjęcia! Ochraniacze na kolana i przedramiona, modne koszulki i opaski na głowę /tylko pozazdrościć/.Druga runda już w maju. Będzie okazja do rewanżu. Zapraszamy rodziców do wspólnego dopingu. Liczymy, że was nie zabraknie. Po uzgodnieniu z Panią dyrektor następnego terminu Szkolnej Siatkarskiej Ligi dzieci zostaną odpowiednio wcześniej powiadomione. Marek Grządziel