Święto Pieczonego Ziemniaka

„Kartofle z ogniska, kartofle gorące,

kartofle najlepsze ze wszystkich pod słońcem.

No komu tam jeszcze, no komu tam, komu,

bo lepszych na pewno nie dadzą ci w domu!”

14 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Korzystając z pięknej, słonecznej pogody pozostawiliśmy na chwilę szkolne ławki i książki, by wszyscy razem, przedszkolacy, starsi uczniowie i nauczyciele, spotkać się przy ognisku i spędzić wspólnie czas, którego w natłoku codziennych obowiązków mamy dla siebie tak mało.

Na początku Pani Dyrektor Zuzanna Konieczna serdecznie powitała wszystkich i zaprosiła do wspólnej zabawy przy ognisku, do której nie trzeba było długo namawiać. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zgodnie z zasadami fair-play grali w siatkówkę, kopali piłkę i pod okiem pana wuefisty uczestniczyli w zawodach na boisku szkolnym. Młodsze dzieci z ciekawością przypatrywały się pieczeniu ziemniaków, bawiły się wraz z paniami wychowawczyniami w „Pingwiny”, „Niedźwiedzia”, „Rolnika”, „Balonik” i wiele innych zabaw, a wokół szkoły rozlegały się radosne śpiewy i okrzyki.

Wspólne pieczenie i zajadanie tradycyjnych polskich ziemniaków, a także zabawy i tańce na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do zintegrowania całej społeczności szkolnej oraz pokazania dzieciom ciekawej alternatywy dla spędzania czasu przy komputerze czy telefonie komórkowym. Było to również niemałe przeżycie dla najmłodszych przedszkolaków, które po raz pierwszy zawitały w progi szkoły. Mogły one bliżej zapoznać się ze starszymi kolegami, którzy wspaniale się nimi zaopiekowali.

Po zadowolonych buziach dzieci widać było, że ziemniaki się upiekły, a zabawa udała. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie świętowanie w naszej szkole.

Justyna Kucharska