SP Turze Pole III miejsce !

Podczas rozgrywanych 7 marca br. Gminnych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej, drużyna SP w Turzym Polu zdobyła miejsce III. Zawody odbyły się w SP nr 1 w Przysietnicy. Przy otwarciu turnieju oraz dekoracji na sali gimnastycznej był z nami Pan dyrektor Wiesław Pałka.Nasza brązowa drużyna wystąpiła w składzie : Filip Rygiel /kapitan/, Artur Bodzioch, Jakub Rygiel, Jakub Florczak, Bartosz Fiedeń, Adam Pelczar, Kajetan Fiedeń, Radosław Zacharski, Jakub Wojtuń, Jakub Myśliwiec.Minisiatkówka rządzi się swoimi regułami. Jest to gra 4X4 .Pierwszy set gra połowa drużyny a drugi inni zawodnicy, którzy nie grali wcześniej. Mecze dostarczają jeszcze większych emocji niż gra szóstek. Dopiero w przypadku remisu w setach 1:1 może w tie- breaka zagrać najmocniejszy skład .Nasi chłopcy pokazali charakter. To były bardzo dobre mecze. Pomimo, że w naszym składzie byli uczniowie z klasy IV i V a jedynie trzech z klasy VI to swoje zadanie wykonali bardzo dobrze. Jak zwykle jakiś mecz dostarcza niedosytu. Tak tez było tym razem. Przegrany mecz z Brzozowem 2: 1 w tie-breaku 15 do 12 może takich emocji i wrażeń dostarczyć. To jest właśnie piękno sportu kiedy radość i euforia przeplata się ze smutkiem i złością. Brawa dla naszych młodszych siatkarzy, którzy zaczynają swoją przygodę i pokazali wolę walki, zaangażowanie i swoje umiejętności.