Projekt edukacyjny kl. IIGM

W dniu 11 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół w Turzym Polu odbyło się  podsumowanie projektu edukacyjnego „Czary mary-czyli jak poczuć chemię do chemii?” realizowanego przez uczniów klasy II gimnazjum.
Za cel projektu uczniowie postawili sobie wyszukanie skutecznych sposobów na zaciekawienie i zafascynowanie kolegów i koleżanek chemią  i eksperymentowaniem.

Młodzież od października do kwietnia  rzetelnie pracowała nad realizacją projektu.

Swoje działanie  rozpoczęli od wyszukania w różnych dostępnych źródłach bezpiecznych, ciekawych i efektownych eksperymentów. Następnie przygotowali do nich   instrukcje, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasady BHP. Kolejnym punktem było przeprowadzenie zaplanowanych doświadczeń chemicznych oraz ich fotograficzna dokumentacja, którą wykorzystano do przygotowania prezentacji multimedialnej. W finałowej części uczniowie zaprezentowali najciekawsze eksperymenty chemiczne. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, zaś społeczność szkolna z podziwem obserwowała chemiczne wulkany, skaczące jajka
i ducha w butelce. Gimnazjaliści pokazali również, jak można zapalić banknot, aby go nie spalić oraz jak włożyć jajko do butelki.
Projekt  realizowali następujący uczniowie:

  1. Futyma Daria
  2. Hunia Patryk
  3. Korona Wiktoria
  4. Kundzierewicz Mirosław
  5. Makowska Gabriela
  6. Mazur Kinga
  7. Mendyka Szymon
  8. Nastał Krzysztof
  9. Ryń Julia
  10. 10.Wojtowicz Miłosz

Opiekunem uczniów była nauczycielka chemii p. Katarzyna Kociuba.