Mistrzynie są tylko jedne !

 

W piątek,  13 maja br., Szkoła Podstawowa im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu była gospodarzem Rejonowych Igrzysk Dzieci, w tenisie stołowym dziewcząt.  Nasza drużyna po zajęciu pierwszego miejsca w zawodach powiatowych, również na tym etapie rozgrywek po cichu liczyła na bardzo udany występ. Z formy jaką prezentowały dziewczynki i ogromnej motywacji, było widać, że nasze „apetyty” były zasadne! Tak też się stało !!!

Dziewczynki w składzie – Lena Lasek, Andżelika Szmyd, Oliwia Mazur oraz najmłodsza Julia Fiedeń pewnie wygrały swoje mecze pokonując drużynę z Sanoka oraz Orzechówki. Wszystkie mecze dziewczynki wygrały wynikiem 3:0 udowadniając, że mistrzynie są tylko jedne !

Tym samym z pierwszego miejsca ruszamy do Finału Wojewódzkiego. Jesteśmy kolejny raz wśród 12 najlepszych szkół województwa podkarpackiego. Szczęśliwi i bardzo dumni pokonaliśmy kolejny etap,  zapisując tak doskonały wynik w historii naszej szkoły.

Zawody otworzyła Pani dyrektor Zuzanna Konieczna, która podkreśliła znaczenie zasad „fair play”. Witając dzieci i ich opiekunów zwróciła szczególną uwagę na to, że sukces i zwycięstwo nie jest celem, który mamy osiągać za wszelką cenę a przestrzeganie przepisów i szanowanie przeciwnika to cecha prawdziwego mistrza!

Dyplomy oraz puchar za pierwsze miejsce wręczał Pan Marek Szerszeń – Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Brzozowie.

Za zaangażowanie oraz wzorowe wypełnienie obowiązków, dziękuję uczniom klasy VII, którzy nie tylko sędziowali, ale również przygotowali i uporządkowali miejsce zawodów. Byli to – Bartosz Nastał, Szymon Fiedeń, Karol Florczak, Rafał Federczak oraz Grzegorz Myśliwiec.

Za  zgodę oraz umożliwienie przeprowadzenia zawodów,  za nieustający doping dziękujemy Pani dyrektor Zuzannie Koniecznej,  całemu Gronu Pedagogicznemu oraz uczniom.

Trzymamy kciuki za udany start w Finale Wojewódzkim !

020 026a 022 009 006a

 

 

Marek Grządziel