IV Gminny Konkurs Recytatorski w naszej szkole

„Poezja to szczery głos duszy ludzkiej” – słowa Stefana Żeromskiego stały się myślą przewodnią IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 6 maja w Szkole Podstawowej im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, powróciliśmy na nieco zmienionych zasadach. W tym roku gościliśmy w naszych progach czternaścioro uczestników ze  szkół w: Grabownicy, Starej Wsi, Przysietnicy nr 2, Zmiennicy, Turzego Pola oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Humniskach i Przedszkola nr 2 w Brzozowie. Choć spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, to wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom  recytacji. Młodych artystów oceniło bezstronne jury w składzie: Anna Boczar, Waldemar Kośmider oraz Damian Kierek. Komisja konkursowa, po burzliwych naradach, wyłoniła mistrzów recytacji, którymi zostały Anna Wojtal – uczennica klasy V SP w Zmiennicy oraz Sabrina Mechtoub z klasy VIII SP w Przysietnicy. Mistrzom zostały przyznane pamiątkowe statuetki, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy odwagi i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów.
Pomysłodawcami konkursu tradycyjnie były polonistki Marzanna Pańko – Wojtowicz oraz Maria Pelc, nieustannie wspierane przez Panią Dyrektor Zuzannę Konieczną oraz innych nauczycieli. Wyjątkową dekorację przygotowały Panie: Dorota Długosz oraz Grażyna Piotrowska. W roli konferansjerek wystąpiły uczennice klasy VIII – Edytka Malik i Hania Wolańska. Na naszej małej scenie zagościła również pani Renata Hałka – nauczyciel naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego konkursu. Ciepłe słowa oraz gratulacje, płynące z ust uczestników i ich opiekunów, mobilizują nas do dalszych działań. Do zobaczenia zatem za rok.
IMG_20220506_142925
IMG_20220506_143348
IMG_20220506_143557
IMG_20220506_144013
IMG_20220506_144033
IMG_20220506_213435