Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych

„Dzisiaj ważne święto

wszyscy pamiętamy,

chcemy wyznać rodzicom:

Bardzo Was kochamy!”

Takie oraz inne słowa wyrażające miłość, pamięć i wdzięczność dla ukochanych Rodziców rozbrzmiewały w naszej szkole 22 maja, kiedy to w oddziałach przedszkolnych odbył się Dzień Mamy i Taty. Jak co roku dzieci długo przygotowywały się do niego bardzo długo i starannie: uczyły się wierszyków i piosenek, przygotowywały portrety i prezenty dla mamy i taty, a także szykowały piękne stroje, żeby w tym dniu wyglądać szczególnie elegancko.

Na początku wystąpiły maluchy z grupy młodszej, które do występu przygotowała wychowawczyni Pani Justyna Kucharska. Dziewczynki ubrane w kolorowe spódniczki wyglądały jak kwiaty, które zakwitły na majowej łące dla mamy. Chłopcy zaprezentowali krótkie przedstawienie o krasnalach, które mieszkają w lesie, pomagają rodzicom i bardzo ich kochają. Następnie wystąpiły starszaki z zerówki, które pod kierunkiem Pana Waldemara Kośmidra przygotowały scenkę teatralną o tym, jak dzieci lepiły z niewidzialnej plasteliny prezenty dla rodziców. Tak jak ich młodsi koledzy, złożyły również swoim rodzicom wierszowane życzenia: zdrowia, radości, pogody ducha, a nawet „większej wypłaty i częstych bukietów od taty”, które wywołały uśmiech na twarzach Gości.

Wszystkie dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, w których podkreśliły, jak bardzo rodzice są potrzebni na co dzień ich w życiu i jak bardzo dzieci są wdzięczne za ich pomoc, troskę i miłość. Rozbrzmiewały słowa takich utworów jak „Tata jest potrzebny”, „W zieleni łąka majowa”, „”Piosenka dla mamy i taty”, „Kochana mamo”, czy „Była sobie żabka mała” zaśpiewana przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie wykonanymi portretami swoich Rodziców, czym przysporzyły im wiele radości, a także drobnymi upominkami, które z pewnością długo będą przypominać te miłe chwile.

Pani dyrektor Zuzanna Konieczna pochwaliła dzieci za pięknie przygotowane występy i w nagrodę rozdała im słodkości, przedszkolaki zaś podziękowały pani dyrektor za obecność i życzliwość dla nich na co dzień, ofiarowując ręcznie wykonany kwiat. Rodzice również nie zapomnieli o swoich pociechach i z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka obdarowali je przygotowanymi przez Radę Rodziców paczkami ze słodkościami.

Następnie wszyscy udali się na grilla i piknik. Przy muzyce, w miłej atmosferze wszyscy cieszyli się wspólną obecnością, smakowitym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz pogodą, która w tym dniu dopisała.

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością a także wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego ważnego dnia, szczególnie Rodzicom za pyszny poczęstunek, pani Małgorzacie Pawlikowskiej, pani Elżbiecie Władyce za uszycie pelerynek dla krasnali, pani Beacie Koniecznej, pani Marii Koniecznej i panu Januszowi Kondołowi za pomoc w przygotowaniu strojów i upominków dla rodziców.

Justyna Kucharska